Filatelie není jen tichá záliba důchodců. Může to být výhodná a bezpečná investice

  1. říjen 2021

Filatelii si mnohý z nás představuje jako tichou zálibu starších pánů. Skutečnost je ale jiná! Sbírání známek se často rovná adrenalinovému sportu.

Jen si představte, že sedíte v aukční síni a snažíte se koupit raritu za statisíce. Přesně tak si filatelii užívá Radek Novák, který o svém koníčku přijel lidem vyprávět do rodného Humpolce.  

„Já jsem sbíral jako malý kluk, mě k tomu dostala naše babička,“ vzpomíná na své filatelistické začátky Radek Novák, který dnes žije v Rakousku.

V Humpolci kdysi jeho rodina mívala továrnu a z té doby zůstala i stará firemní korespondence. To byl základ první sbírky známek. Tu sběratel opustil ve svých patnácti letech podobně, jako mnoho jiných mladých filatelistů.

Ve filatelii se točí neuvěřitelné peníze

„Kolem třicátého roku jsem se k tomu zase vrátil. Věnuji tomu veškerý volný čas,“ říká Radek Novák a dodává, že tehdy začal o známkách poprvé přemýšlet jako o investici. „Ve filatelii se točí neuvěřitelné peníze,“ vysvětluje.

U známek se totiž cena v průběhu let neustále zvyšuje, a riziko investice je tudíž mizivé, nebo podle zkušeností z historie předvídatelné.

Humpoleckým filatelistům posuzoval sbírky

Sbírat známky a investovat do nich může každý, a nepotřebuje k tomu hned miliony. Dobré je nechat si poradit od zkušených. Radek Novák rád poradí každému. Dokonce také vydal pro filatelisty knihu, která na trhu už dlouho chyběla.

Do Humpolce také přijel nejen přednášet, ale také proto, aby místním filatelistům poradil a posoudil jejich sbírky. „Je to album po tatínkovi, možná po dědečkovi,“ ukazuje staré ošuntělé album pan František. Radek Novák si ho pečlivě prohlédl a zjistil, že žádnou raritu neobsahuje. To ale neznamená, že nemá žádnou cenu. „Na zbohatnutí to není. Kdyby se to uspořádalo, tak pro každého začátečníka je to hotový poklad,“ říká sběratel. 

Image
Image
Poštovní známky

Tel: +420 608 386 845

Email: radek@postovni-znamky.euNázory vyjádřené na tomto webu jsou výhradně názory autora s jeho soukromou kapacitou. Nikdo nesmí jednat na základě jakéhokoli stanoviska nebo informací na tomto webu bez konzultace kvalifikovaného odborného poradce. Autor nemůže přijmout žádnou odpovědnost za ztrátu způsobenou jakékoli osobě nebo právnické osobě jednající na základě, nebo odkazující se na jednání na základě četby informací na těchto webových stránkách.

Pole označené * jsou povinnné
Copyright © Radek Novak

Hledat

www.postovni-znamky.eu

  • Radek Novák
  • radek.austria@gmail.com
  • +420 608 386 845